Ogłoszenie

Ahoj Kamraci od dziś nasze forum rusza oficjalnie! W miarę mojego zarządzania nim będzie się rozbudowywać i zmieniać. Sugestie mile widziane.



K.K.

#1 2009-04-14 16:17:08

Kapitan_Krótkobrody

Administrator

2746875
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 191

Filmy nie związane z Piratami

Tutaj możecie podawać film związane z klimatem morskim, ale te które nie wiążą się z piractwem czy Piratami.

Offline

 

#2 2009-04-14 16:44:59

Kapitan_Krótkobrody

Administrator

2746875
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 191

Re: Filmy nie związane z Piratami

John Huston - Moby Dick [1956]

Oglądałem ten film dość dawno (również czytałem książkę Hermana Melvillea pod tym samym tytułem) polecam gorąco.

Film opowiada historię Ishmaela, który zaciąga się na statek wielorybniczy wraz z nowo poznanym kompanem Queequegiem. Nie wiedzą jednak, że kapitan statku Ahab jest opętany obsesją schwytania białego wieloryba (którego wszyscy nazywają Moby Dick) gdyż ten odgryzł mu kiedyś nogę. Za wszelką cenę chce go dopaść nie zważając na nic co w końcu staje się jego tragedią (zostaje wciągnięty przez wieloryba w otchłań). Wszyscy członkowie załogi giną oprócz Ishmaela, który opowiada tę historię. 

Lewis Milestone - Bunt na Bounty [1962]

Film Oparty na prawdziwej historii. Podwładni łącznie z pierwszym oficerem Fletcherem Christianem (w tej roli świetny Marlon Brando) mając dość surowej (wręcz bestialskiej) dyscypliny jaką wprowadza kapitan William Bligh. Gdy giną kolejni ludzie i kapitan zabrania udzielenia pomocy umierającemu marynarzowi Christian rozpoczyna bunt. Wraz ze zbuntowaną załogą opanowuje okręt i od tej pory stają się wyjętymi spod prawa zbiegami.

Bardzo dobry film. Polecam wszystkim.

Roger Donaldson - Bunt na Bounty [1984]

Muszę przyznać, że ta wersja filmu jest równie godna polecenia. Zastanawiałem się nawet czy nie zaliczyć tej produkcji do pirackiej, ale stwierdziłem, że sam bunt to za mało. Załoga po prostu uciekła i osiedliła się na wyspie Pitkem, którą odkryto dopiero po 18 latach. Po drodze nie dokonała żadnych aktów pirackich. Przynajmniej w filmie. No może po za tytułowym buntem i pozostawieniem na pastwę losu kapitana oraz kilku członków załogi.

W każdym razie polecam ten film.

Offline

 

#3 2009-05-12 19:21:55

Kapitan_Krótkobrody

Administrator

2746875
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 191

Re: Filmy nie związane z Piratami

Frank Lloyd - Bunt na Bounty [1935]

W sumie nie muszę szczególnie nic pisać. Ci, którzy uważnie śledzą moje wypowiedzi na forum wiedzą, że produkcje z tego okresu zawsze polecam z całego serca. I wszystko jasne!

Offline

 

#4 2009-06-24 23:54:27

Kapitan_Krótkobrody

Administrator

2746875
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 191

Re: Filmy nie związane z Piratami

Richard Brauer - Zaginiony Skarb Wyspy Sawtooth [2000]

Danny Quinn po tragicznej śmierci dziadka wraz z dwójką nastolatków Rufe i Jeanne oraz starym Wilkiem Morskim Tobyim wyruszają na poszukiwanie zatopionego skarbu Piratów gdzieś w okolicach wyspy Sawtooth. Pomaga im duch przewodnik, który ukazuje się znienacka. Początkowo nie darzą go zaufaniem jednak później okazuje się iż jego mądre rady pozwalają uniknąć wielu niebezpieczeństw i doprowadzić całą czwórkę do skarbu. Film raczej przeznaczony dla dzieci ewentualnie młodzieży. Nie zachwyci typowego miłośnika Piratów, ale z braku czasu można rzucić na niego okiem chociaż nie powala na kolana.

Offline

 
Forum stworzone dla miłośników morza, żeglarstwa, szant ale przede wszystkim Piratów!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pedago.pun.pl www.darknaruto.pun.pl www.ultraliga.pun.pl www.antalooris.pun.pl www.ls09-11.pun.pl