Ogłoszenie

Ahoj Kamraci od dziś nasze forum rusza oficjalnie! W miarę mojego zarządzania nim będzie się rozbudowywać i zmieniać. Sugestie mile widziane.K.K.

Zasady Forum

Musisz się zgodzić, jeśli chcesz się zarejestrować
KODEKS PIRACKI
spisany przez Kapitana Krótkobrodego:

1.Po pierwsze każdy niższy rangą poczynając od Majtka a kończąc na Poruczniku szanuje swojego Kapitana (Admina), nie wszczyna buntów, pozostaje wierny, nie spiskuje, nie bluzga, nie złorzeczy w przeciwnym razie zostanie ukarany najsurowszą karą marunowania. Co równa się dożywotniemu wstępowi na pokład forum.

2.Po drugie zabrania się rozwiązywania sporów między członkami załogi na forum publicznym, plucia sobie w twarz, pojedynków na szable, pistolety, noże, wulgaryzmy (z pewnym wyjątkiem) i okazywanie braku szacunku oraz zrozumienia dla poglądów innych. Bez braku szacunku podupadają morale załogi. To również grozi najsurowszą karą. Karą marunowania.

3.Należy słuchać rozkazów (poleceń) Kapitana i wyznaczonych przez niego Oficerów (Modów) w przeciwnym razie grozi kara 5 dni w dybach. Co oznacza bana na jeden dzień. Za powtórzenie przewinienia grozi kara 10 dni w dybach. Za trzecie zakwestionowanie poleceń dowódców marunowanie.

4.Używanie wulgaryzmów nie jest zabronione o ile są sformułowane w żeglarskim żargonie i nie są kierowane do załogi statku zaczynając od Kapitana a kończąc na Majtku. W przeciwnym razie zostanie się ukaranym karą 200 batów co równa się dwutygodniowym banem na forum, a post zostanie usunięty. Jeśli sytuacja notorycznie będzie się powtarzać karą będzie marunowanie i na forum zostanie wprowadzona cenzura.

Lista przykładowych przekleństw żeglarskich:

* A niech Cię!
* A niech Cię licho!
* A niech to licho!
* A niech mnie kule biją!
* Ach do czorta!
* Do stu diabłów!
* Do stu piorunów!
* Do stu tysięcy beczek rumu!
* Do stu tysięcy beczek zjełczałego rumu!

5.Agresywne zachowania członków załogi będą kategorycznie tępione i będą wyciągane odpowiednie konsekwencje w stosunku do danego delikwenta. Żeglarz taki dostanie upomnienie. W przypadku powtórzenia się sytuacji będzie karany karą marunowania.

6.Za umyślne nabijanie postów kara szubienicy czyli zawieszenie na miesiąc dodawania nowych postów plus karne usunięcie takiej ilości postów aż do degradacji do niższej rangi.

7.Za spamowanie (wklejanie reklam - od tego jest dział Linki -> Odnośniki -> Zaprzyjaźnione strony, fora) kara przeciągnięcia pod kilem czyli zawieszenie w dodawaniach postów, aż do odwołania plus degradacja do rangi Marynarza (w przypadku gdy dana osoba jest Marynarzem do Majtka, a jeśli jest Majtkiem karą będzie 10 batów - 1 ostrzeżenie gdy sytuacja będzie powtarzać się notorycznie oczywiście marunowanie). ;>

8.Ponadto Kapitan i jego Oficerowie mogą wyrzucać co jakiś czas stare posty lub przenosić je do innego tematu jeśli uznają to za stosowne albo zamknąć dany temat.

9.Dobrze byłoby aby rekruci zaglądnęli do działu Społeczność Piracka -> Piraci -> Rekrutacja i tam krótko się przywitali. Wszak Kapitan musi wiedzieć z kim przyjdzie mu żeglować. ;)

10.Tematy bez sensu, pokręcone, głupawe ogólnie niezwiązane z tematyką forum proszę pisać w dziale Ogólne Dyskusje -> Tawerna pod Świńskim Zadem. Zabrania się prowadzić dyskusji na tle nacjonalistycznym, nazistowskim, faszystowskim, antysemickim, rasistowskim, nawołującym do nienawiści, organizacji ustawek na bójki (takie sprawy załatwiać między sobą) itp. Jeśli Kapitan lub któryś z Oficerów uzna temat za wątpliwy to albo zostanie on przeniesiony do odpowiedniego działu lub usunięty a dany żeglarz stosownie ukarany. Za wszelkie patologiczne zachowania wymienionej powyżej grozi kara marunowania, za wpisanie postu nie w temacie grozi 10 batów (1 ostrzeżenie).

11.Nagrodą za sumienne przestrzeganie Kodeksu Pirackiego po 1 miesiącu każdy członek dostanie pozytywny punkt dla swojej reputacji. Za niesłusznie nałożoną karę +5 punktów w ramach rekompensaty i publiczne przeprosiny na forum od osoby, która taką karę nałożyła. Przeprosiny należy składać w dziale Społeczność Piracka -> Piraci -> Przeprosiny. Osoba niesłusznie ukarana lub uważająca się za taką powinna napisać do swojego Kapitana bądź Oficera o rozpatrzenie Jego/Jej sprawy (PW, mail bądź na komunikator internetowy). Wszystkie osoby zarządzające forum zbiorą się w celu ustalenia czy kara nałożona została słusznie czy nie. Gdy zarząd będzie miał wątpliwości poradzi się innych członków załogi i wtedy przeprowadzi głosowanie. Ponadto osoba, która będzie często udzielać się na forum będzie mogła się ubiegać o stanowisko Oficerskie (Moda).

12.Kodeks Piracki z czasem będzie się rozrastał, a zmiany będą obowiązywać od momentu jego ukazania. Załoga ma obowiązek co jakiś czas sprawdzać czy zasady nie uległy zmianie. Nieznajomość kodeksu nie jest żadnym usprawiedliwieniem. Za brak wiedzy 10 batów co równa się jednemu ostrzeżeniu. Po dwóch ostrzeżeniach marunowanie.

Sporządził
Kapitan Krótkobrody
dnia 11.02.2009 o godz 4:24


Forum stworzone dla miłośników morza, żeglarstwa, szant ale przede wszystkim Piratów!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fantasy-dreams.pun.pl www.fon-nokia.pun.pl www.darknesscraft.pun.pl www.hogwartgra.pun.pl www.fps.pun.pl