Ogłoszenie

Ahoj Kamraci od dziś nasze forum rusza oficjalnie! W miarę mojego zarządzania nim będzie się rozbudowywać i zmieniać. Sugestie mile widziane.



K.K.

#1 2009-05-08 16:20:28

Kapitan_Krótkobrody

Administrator

2746875
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 191

Rafael Sabatini - Kapitan Blood

Nie mogę zrobić nic innego niż polecić to dzieło. Kolejna książka Sabatiniego na podstawie, której powstał równie świetny film. Tym razem nie odbiega zbytnio od pierwowzoru jak w przypadku Czarnego Łabędzia. Autor przedstawia nam losy irlandzkiego lekarza o imieniu Piotr Blood. Lekarza za udzielenie pomocy rannemu rebeliantowi, który wystąpił przeciw królowi Anglii Jakubowi II zostaje oskarżony za współudział i skazany na śmierć. Jednak do Blooda mimo tragicznego położenia uśmiecha się szczęście i kara śmierci zostaje zmieniona na 10 lat ciężki prac w kolonii na plantacjach na Jamajce. Wraz z kilkoma buntownikami Piotrowi udaje się zbiec z wyspy przechwytując hiszpański Korsarski okręt i odtąd sam zostaje wyjęty spod prawa. Kursuje do Tortugi gdzie przy licznych namowach Piratów przystaje do Bractwa Wybrzeża i odtąd napada na okręty, ale wyłącznie hiszpańskie. Jako poczciwy człowiek ustala pewne zasady, których się trzyma i jakby było tego mało na jego okręcie panuje surowa dyscyplina co jest wyjątkiem wśród wszystkich Piratów. Książka niewątpliwie dla mnie jest arcydziełem. Zachęcam do jej przeczytania. Jak zwykle na koniec proszę Was Kamraci abyście się wypowiedzieli na jej temat.

Jak tylko uporam z się innymi knigami (gdyż mam ich jeszcze trochę do przeczytania) założę nowe wątki.

Offline

 
Forum stworzone dla miłośników morza, żeglarstwa, szant ale przede wszystkim Piratów!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.hogwart-harrypotter.pun.pl www.bso2d.pun.pl www.olimpiawojnicz.pun.pl www.kingsage-hellsing.pun.pl www.konohadojo.pun.pl