Ogłoszenie

Ahoj Kamraci od dziś nasze forum rusza oficjalnie! W miarę mojego zarządzania nim będzie się rozbudowywać i zmieniać. Sugestie mile widziane.



K.K.

#1 2009-06-24 23:58:47

Kapitan_Krótkobrody

Administrator

2746875
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 191

Celia Rees - Piraci!

Pani Rees postanowiła napisać książkę o kobietach Piratach. Dzieło od początku prowadzone jest coś jakby w formie pamiętnika gdzie poznajemy historię głównej bohaterki Nancy Kington, która wywodzi się z bogatej rodziny. Nancy opisuje wszystko od wczesnego dzieciństwa, aż do momentu w którym zrezygnowała z zawodu Pirata. Po drodze spotyka niewolnicę Minervę Sharp. Oby dwie kobiety zbliżają się do siebie. Nancy ratuje Minervę przed zgwałceniem i od tej pory losy obu kobiet łączą się. Razem uciekają, razem zaciągają się na piracki okręt. Oczywiście do powieści musiał zostać wpleciony wątek miłosny. Moim skromnym zdaniem książka nie jest aż tak rewelacyjna jak zapewnia nas opis czy recenzja. Trochę się zawiodłem. Przykro mi to pisać zwłaszcza, że po raz pierwszy natknąłem się na powieść piracką napisaną ręką kobiety. Jednak muszę przyznać, że Pani Rees przykładnie się przygotowała przed przystąpieniem do pisania tej niestety średnio ciekawej lektury. Trzeba przyznać, że był to ciekawy pomysł na napisanie powieści i za to należą się duże brawa autorce.

Offline

 

#2 2019-04-16 23:04:09

chrisopherkaplan

Majtek

Zarejestrowany: 2011-06-26
Posty: 86

Re: Celia Rees - Piraci!

Też nie mam zbyt dobrego mniemania o tej pozycji... też się zawiodłem


Fifteen men on the Dead Man's Chest,
Yo-ho-ho and a bottle of rum!
Drink and the devil had done for the rest,
Yo-ho-ho and a bottle of rum!

Offline

 
Forum stworzone dla miłośników morza, żeglarstwa, szant ale przede wszystkim Piratów!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.eit.pun.pl www.darknaruto.pun.pl www.pedago.pun.pl www.antalooris.pun.pl www.ls09-11.pun.pl