Ogłoszenie

Ahoj Kamraci od dziś nasze forum rusza oficjalnie! W miarę mojego zarządzania nim będzie się rozbudowywać i zmieniać. Sugestie mile widziane.



K.K.

#1 2009-06-02 14:56:30

Kapitan_Krótkobrody

Administrator

2746875
Zarejestrowany: 2009-02-11
Posty: 191

John Matthews - Piraci

Książka, która ukazała się przed "Galerią Łotrów" (również oryginalnie wydana). Podobnie jak poprzedniczka zawiera trochę nieścisłości i przeinaczonych faktów (jednak tutaj bardziej się to rzuca w oczy przynajmniej moim zdaniem, ale tak jak pisałem w poprzednim wątku postaram się to zrewidować w innym wydawnictwie o Piratach). Niemniej jednak książka jest warta uwagi ze względu na ciekawą formę jej wydania, barwne ilustracje, interesującą treść a ponadto zawiera wiele dodatków takich jak: "Prawa Piratów" (ja wolę określenie Kodeks Piracki - lepiej brzmi nieprawdaż?), "mały słownik gwary pirackiej", "autentyczne ogłoszenie rekrutacji", "galerie znanych Piratów", "licencję kaperską Kapitana Kidda", "arsenał Bukanierów", "oryginalną mapę francuską Jamajki z zaznaczonymi miejscami gdzie odkryto skarby lub takimi gdzie owe bogactwa mogą się znajdować" , "osiemnastowieczne karty do gry", "wewnętrzny list gończy rozesłany za Czarnobrodym", "autentyczny wyrok śmierci wydany na załogę Bartholomew Robertsa" i w końcu "mały słowniczek terminów morskich". Z tegoż wydawnictwa dowiedziałem się też kilku ciekawych informacji na temat Korsarzy z którymi dotychczas się jeszcze nie zetknąłem nigdzie indziej. Polecam. Miłośnicy Piratów będą zachwyceni.

Offline

 
Forum stworzone dla miłośników morza, żeglarstwa, szant ale przede wszystkim Piratów!

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.darknaruto.pun.pl www.ls09-11.pun.pl www.ultraliga.pun.pl www.antalooris.pun.pl www.pedago.pun.pl